ברוכים הבאים למרכז מבקרים החדש של תמר כנרת

במרכז מבקרים שלנו תוכלו לחוות את ארץ ישראל החקלאית והחלוצית, לטעום ממגוון התמרים שאנו מגדלים במטעי הקיבוץ, ללמוד איך הכל התחיל, ולהנות ממגוון פעילויות לילדים ומבוגרים יחדיו
מרכז מבקרים

טועמים

בואו לטעום ממגוון התמרים הגדלים אצלנו במטעי הקיבוץ. ולהריח תבלינים מיוחדים מהגליל וללגום את יינות הגולן.

לומדים

הצטרפו אלינו למסע אל ראשית כיבוש האדמות בעמק הירדן, בסרטון מרהיב ומהנה באורך 10 דקות.

נהנים

הכירו מקרוב יותר את החקלאות המודרנית והאתגרים העומדים בפנינו, ואפשר לקנות אצלנו  – ישירות מהמגדל.  חנות המפעל הראשונה והגדולה בארץ

כיצד להגיע אלינו?

מרכז מבקרים תמר כנרת נמצא בסמוך לכניסה לקיבוץ כנרת. כחמש דקות נסיעה מטבריה ומצומת צמח.

יצירת קשר

טלפון: 04-6759678
דוא"ל: tmarimplus@kinneret.org.il

שעות פתיחה

ימים א-ה: 10:00 –  17:00
ימי שישי : 10:00- 15:00

שבת: 10:00-17:00

מרכז המבקרים

סיור ``שיבת התמר התרבותי לארץ ישראל``

בחלומו ראה בן ציון ישראלי את עץ התמר שב לארץ. העץ שהיה אחד מסמלי הארץ וכמעט שלא הוזכר בה הוחזר אליה אודות לנחישותו של בן ציון ישראלי וחברו איש נהלל יאני אבידוב. בסיורנו נעקוב אחר הבאת החוטרים הראשונים מעיראק ונלווה את קליטתם באדמת העמק. נספר על מימוש חלומם של בן ציון ויאני בנטיעת גן רחל והמטע שלימים נקרא גן בן ציון לזכרו. נעקוב אחר נטיעתם של החוטרים ופיזורם מהעמק ביישובי הבקעה והערבה.

סיור ``במעלה הגבעה``

סיור במעלה הגבעה בקבוצת כנרת
כשאמא באה הנה יפה וצעירה אז אבא על גבעה בנה לה בית נצעד כולנו אותם צעדים שעשו בהיסוס וביטחון גם יחד אותם חלוצים חולמים ומגשימים שבאו מארצות רחוקות להגשים חזון. שלושת הבתים הראשונים עומדים על טילם ומספרים את סיפורה של הגבעה שהיא גם ראשיתה של קבוצת כנרת וכל אשר התרחש באותם ימים של תחילת המאה הקודמת.

סיור ``בין משוררות``

רחל ונעמי. הן נחות בבית העלמין האחת ליד רעותה ברצף שירתן מספרות על בניין ארצנו. בסיור נדגיש עד כמה רב הדמיון בין נעמי לרחל. נביא בפני המטיילים את סיפורן האישי ונסמן את השירים שהיו לנכס צאן ברזל ומהווים ציוני דרך ביוצרותיהן במסלול חייהן. נזמר את שיריהן ונחשוף את האירועים והמקומות שעזרו להן להיות כל כך מיוחדות.

 

ניתן לתאם ולהזמין סיורים אצל עילום ישיר 050-6554900 או בחנות

04-6759678. הסיור יוצא ממתחם החנות – תמר כנרת.